Domů » Blog » Ostatní » Dobrá zpráva pro fotografy

Dobrá zpráva pro fotografy

Dobrá zpráva pro všechny fotografy krajin a přirody. Na Aljašce došlo k výbuchu sopky Mount Redoubt. Měla by se tak opakovat situace z lonškého srpna. Tehdy také došlo k výbuchu sopky na Aljašce, důsledkem toho bylo intenzivní rudé zbarvení nebe při západech slunce.

Proč to ovlivní nebe nad Evropou?

Sopečný prach je při výbuchu sopky vržen několik kilometrů nad zemský povrch. Následně se díky proudění vzduchu dostane tento prach až nad evropu.

Jak dojde ke zbarvení nebe?

Od částeček sopečného prachu se po západu slunce odráží sluneční záření.  Červené zbarvení je dáno delším průchodem světla atmosférou.

Kdy dojde ke zbarvení oblohy?

K výbuchu sopky došlo 22. března. Tento jev by se měl v Evropě projevit cca. do 20 dní. Zbarvení nebe se dá tedy očekávat každým dnem.

Další informace o tomto jevu

07.04.2009 | Ostatní

Komentáře

Zatím ještě nebyl napsán žádný komentář, buďte první!

Sledujte nové články na

Google+ RSS

Získejte zdarma fotografií Brooklyn Bridge

Získejte zdarma fotografii Brooklyn Bridge ve vysokém rozlišení. Tuto fotografii si pak můžete například nastavit jako pozadí na plochu PC nebo vytisknout jako malý plakát.

Fotografické workshopy 2012

Naučte se dělat pěkné fotografie na fotografickém workshopu. Letos se můžete zúčastnit kurzu fotografování staré Prahy či moderní architektury.

Nové články do emailu

Máte rádi články na tomto webu? Nyní si je můžete nechat posílat do Vašeho emailu.