Testoval jsem: Excelentní Sigma 35 mm f/1.4

Pevný objektiv Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM nadchne majitele zrcadlovky s full-frame i APS-C čipem. Hlavní předností objektivu je bezesporu vysoká světelnost dosahující úctyhodných f/1.4.

Extrémně širokoúhlá Sigma 12-24 na Canonu 5D

Pro fotografa architektury není žádný objektiv dostatečně širokoúhlý. Já používám objektiv s ohniskem 17mm a i ten je málo široký. Rád jsem testoval objektiv s ohniskem 12mm...

Fujifilm X-E2 v recenzi: Dokonalý společník na cesty

Uplynul rok, co jsem testoval Fujifilm X-E1, který jsem si následně i koupil. Nyní se mi dostal do rukou jeho nástupce X-E2.

Fujifilm X-E1 5 měsíců poté

V dubnu jsem napsal recenzi na fotoaparát Fuji X-E1, v červnu si ho pořídil. Po 5 měsících používání musím říct, že mé prvotní dojmy se změnily. Teprve teď můžu pořádně odhalit silné a slabé stránky fotoaparátu.

Fujifilm X-E1 v testu - budete ho milovat i přes jeho nedostatky

Testoval jsem profesionální fotoaparát Fujifilm X-E1. Jedná se o kompakt s výměnnými objektivy, který vyniká odolným tělem z hořčíkové slitiny, velkým APS-C snímačem a propracovaným OLED hledáčkem.

Sony NEX-6 v testu

Pokračuji v testování malých fotoaparátů. Cílem je najít ideální doplněk k velké DLSR. Tentokrát jsem vyzkoušel Sony NEX-6.

Canon G1 X jako doplněk k zrcadlovce?

Již nějakou dobu hledám doplněk k zrcadlovce. Chci malý fotoaparát s kvalitním výstupem, který budu moci neustále nosit při sobě. Jednou z variant je Canon G1 X, který jsem měl možnost krátce otestovat.

Hodí se Apple iPad pro fotografy? Ano

V květnu jsem psal článek, zda se Apple iPad hodí pro fotografy. Nyní, po měsíci jeho používání, mohu říci ano. Apple iPad jsem si pořídil na začátku září včetně Camera Connection Kitu. Za měsíc jsem s iPadem absolvoval několik fotovýprav a nahrál do něj nemálo fotek.

Canon TS-E 17 mm F 4 L

Po testu Tilt-Shift objektivu Canon TS-E 24 II jsem dostal k dispozici i objektiv Canon TS-E 17 / 4 L. Ten vyniká především svým velmi širokým ohniskem.

Apple iPad pro fotografy

Během víkendu jsem měl možnost otestovat Apple iPad. Zde přináším několik poznatků. Hlavní otázkou je, zda může Apple iPad nahradit notebooky, které musí nyní fotografové na svých cestách vozit.


1 2 3

CZ EN