České Středohoří v -20 stupních

České Středohoří v -20 stupních

Před pár dny napadnul čerstvý sníh a předpověď hlásila jasno na víkend. Již dlouho mám v hlavě jeden snímek z Českého Středohoří. Neváhal jsem a v sobotu ráno jsem vyrazil fotit, mráz nemráz.

Na místě mě přivítala teplota -20 stupňů Celsia. Navléknul jsem na sebe všechno oblečení, co šlo a vyrazil jsem na vybranou lokalitu. Jedná se o solitér uprostřed velké pláně. I přes velké mrazy na stromě bohužel nebyla námráza, jako třeba loni. Překvapivě zde ani nebylo tolik sněhu jako v Praze. Pro vyhlédnutý snímek se sem budu muset ještě vrátit.

české středohoří

Udělal jsem si alespoň pár dokumentačních fotek při východu slunce. V mrazech se obloha a sníh při východu slunce krásně barví ze studených do teplých barev.

Strom ve Středohoří

Jak se fotí v mrazu?

Největší problémy jsem měl s komponováním obrazu. Na hledáčku i displaji ihned namrzala pára z úst. Kromě toho mi slzely oči, kdy kapky také hned namrzaly :) Fotoaparát naštěstí vše přežil včetně mě. Brzo ještě napíšu článek na téma, jak se připravit na focení v mrazu. Největší škodu utrpěla svačina. Čerstvé ranní pečivo zmrzlo, že jsem s ním mohl zatloukat hřebíky.

Námraza ve Středohoří

Po východu slunce jsem navštívil ještě pár lokalit okolo Hazmburku. Doufám že ještě nějaký sníh napadne a já se zas brzo do Českého Středohoří vrátím.

České Středohoří pod sněhem

11.02.2012 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Zasněžené České Středohoří
  Zasněžené České Středohoří

  V prosinci jsem několikrát fotil v Českém Středohoří. Zdejší krajina je ideální na focení čistých linií krajiny. Vše navíc umocňuje námraza.

 • Extrémní zima v Českém Středohoří
  Extrémní zima v Českém Středohoří

  Dnešní den jsem strávil focením v Českém Středohoří. Díky extrémním mrazům jsme mohli obdivovat a fotit překrásné námrazy na všech stromech.

 • Zima v Českosaském Švýcarsku
  Zima v Českosaském Švýcarsku

  Minulý víkend jsem byl fotit již po několikáte tuto zimu v Českém Švýcarsku. Tento kraj je v zimě stejně kouzelný jako v ostatních obdobích.

Z galerieCZ EN