České Švýcarsko na podzim

České Švýcarsko na podzim

Poslední dva víkendy jsem strávil focením v Českém Švýcarsku. Těšil jsem se podzimní krajinu hýřící barvami a tajně doufal v pár povedených východů slunce.

Skutečnost byla však velmi odlišná. První víkend mě v Českém Švýcarsku uvítaly teploty okolo nuly a 10-20 cm sněhu. Celou dobu se střídaly sněhové a dešťové přeháňky.

České Švýcarsko pod sněhem

Druhý víkend jsem v Českém Švýcarsku strávil s kolegy z FotoPivo.cz. Bohužel ani tento víkend se nevyvedl dle našich představ. Stromy byly velmi málo zbarvené a celou dobu nás provázela nízká oblačnost. Nedalo se tak například fotit z vyhlídek.

Co jsme fotili

Tyto podmínky bylo naopak vhodné pro focení v lese a v údolích řek a potůčků. Ranní mlhy tak daly například vyniknout bukovým lesům.

Buky v Českém Švýcarsku

Někteří kolegové se dali na focení zvěře jako Ondra s Palim. Ti fotili například jeleny a kamzíky.

I přes nepřízeň počasí hodnotím foto výpravu do Českého Švýcarska pozitivně. Povedlo se zachytit pár zajímavých fotografií a objevit několik nových míst.

Suchá Kamenice
Buky v Českém Švýcarsku
Další fotografie

Zde naleznete další fotografie z Českého Švýcarska.

Články na téma České Švýcarsko

02.10.2009 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Konec podzimu v Českém Švýcarsku
  Konec podzimu v Českém Švýcarsku

  Tento víkend jsem opět strávil v Českém Švýcarsku. I přes nepřízeň počasí se podařilo udělat pár fotek a hlavně objevit několik zajímavých lokalit.

 • Bastei
  Bastei

  Je tu třetí pokračování foto průvodce Českým a Saským Švýcarskem. Tentokráte vám představím místo zvané Bastei.

 • Mariina skála (vyhlídka)
  Mariina skála (vyhlídka)

  Druhým tipem na zajímavá fotografická místa v České Švýcarsku je Mariina skála. Na vrchu skály je vyhlídka spolu s dřevěnou boudou. Proto se tomuto místu občas také říká Mariina vyhlídka.

Z galerieCZ EN