Morava v záři jarního slunce

Morava v záři jarního slunce

Po roce jsem vrátil fotit na jižní Moravu. Záměrně jsem vyrazil v květnu, kdy je krajina nádherně zelená. Místy ji doplňovala žlutá barva z řepkových polí, někde bohužel i bílošedivá ze slunečních elektráren.

moravské lány

V pátek mě přivítalo ideální počasí, slunce krásně rozzářilo zelené lány. Vše pak ještě více vyniklo ve večerním světle.

kaplička

Než se slunce přehouplo přes obzor, podařilo se mi udělat ještě pár fotek.

morava před západem slunce

morava před západem slunce

Večer jsem se ubytoval v příjemném penzionu Šardice, kde jsem na uvítanou dostal lahev výborného vína.

Sobota

Druhý den mě přivítal zataženou oblohou. Slunce však mezi mraky občas vykouklo. Díky tomu se mi dopoledne podařilo udělat ještě několik dobrých fotek.

Odpoledne se již obloha zatáhla úplně. Využil jsem tak tento čas pro hledání nových lokalit a vyrazil jsem směrem Pálava a Novomlýnské nádrže.

Kyjovská krajina

Na večer jsem se opět vrátil na Slovácko. Nebe se roztrhalo a vypadalo to na zajímavý západ, nakonec však slunce zůstalo v oparu.

Na hotelu jsem pečlivě nastudoval předpověď počasí a rozhodl se pro návrat domů, jelikož neděle měla být celá deštivá.

Nečekaně dlouhá cesta domů

Před odjezdem jsem ještě zavítal do sklípku přímo v penzionu a vybral si několik skvělých lahví vína. V noci na dálnici mi bohužel do cesty vběhla srnka. Ze srnky toho bohužel moc nezbylo, mě se naštěstí nic nestalo a s autem se i přes velké poškození dalo dojet.

Celý večer se pak protáhl čekáním na policisty, sepisováním protokolu atd. Domů jsem se tak dostal s 3 hodinovým zpozděním, až někdy po jedné hodině ranní.

Z Moravy jsem si tak přivezl dobré fotky, skvělé víno a nabourané auto. Doufám, že se na jižní Moravu brzo vrátím.

28.05.2011 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Konec podzimu v Českém Švýcarsku
  Konec podzimu v Českém Švýcarsku

  Tento víkend jsem opět strávil v Českém Švýcarsku. I přes nepřízeň počasí se podařilo udělat pár fotek a hlavně objevit několik zajímavých lokalit.

 • Jižní Morava podruhé
  Jižní Morava podruhé

  Tento víkend jsem opět vyrazil fotit na jižní Moravu. Zdejší krajina je velmi fotogenická. Zvláště nyní na jaře je k vidění spousta pěkných míst.

 • Jižní Morava aneb české Toskánsko
  Jižní Morava aneb české Toskánsko

  Tento víkend jsem strávil focením na jižní Moravě. Zdejší krajina mě uchvátila a v mnohém směru mi připomínala Toskánsko.

 • Toskánsko v létě
  Toskánsko v létě

  Začátkem července jsem podnikl s kamarády z Fotopivo.cz fotovýpravu do Toskánska.

Z galerieCZ EN