Konec podzimu v Českém Švýcarsku

Konec podzimu v Českém Švýcarsku

Stejně jako každý rok, i letos proběhlo výjezdní zasedání Fotopivo.cz v Českém Švýcarsku. Po zkušenostech z předchozích let, kdy nám většinu času pršelo, jsme letos vyrazili až v listopadu. Těšili jsme se na nízké teploty, námrazu na stromech a tajně doufali ve sněhový poprašek.

Místo toho nás přivítaly teploty v rozmezí 10 až 15 stupňů. Jak už jsme si zvykli, tak opět většinu víkendu propršelo. Alespoň jsme byli připraveni a věděli co dělat. Bohužel všechny soutěsky a údolí potoků jsou značně zdevastovány po nedávných povodních.

České Středohoří

Cestou do Českého Švýcarska jsem se zastavil v Českém Středohoří. Hledal jsem nová místa na focení a podařilo se mi najít pěkný pohled na Hazmburk.

Výhled na Hazmburk Výhled na Hazmburk

Kostel v Českém Středohoří Kostel v Českém Středohoří

Pak už jsem vyrazil do Českého Švýcarska. Do západu slunce jsem tam dojet nestihl, a tak jsem mohl sledovat pouze z auta růžově zbarvené nebe nad Děčínem.

Silnice u Velkého Března Silnice u Velkého Března

Jak bývá poslední dobou zvykem, ubytovali jsme se v penzionu "U nás". Letos se nás zde sešlo 8 z celkových 11 členů.

Saské Švýcarsko

Předpověď hlásila na ráno ošklivé počasí, tak jsme vyrazili pouze na Křížový vrch. Nebe nad vrchem mělo sice pěkné mraky, ale krajina byla šedivá a nevýrazná. Vrátili jsme se na snídani a pak následovalo objevování nových míst v Saském Švýcarsku.

Povodně zasáhly Saské Švýcarsko stejně jako České. Údolí Křinice okolo Bad Schandau je  zničené a cesta uzavřená. My jsme to vzali přes Hohenstein na Bastei. Našli jsme pár zajímavých míst, takže se sem určitě za pěkného počasí vrátíme.

Soutěsky

Odpoledne jsme vyrazili do údolí Soorgrund a pokračovali až do Divoké soutěsky. Všude byla spousta bordelu a podemleté cesty. Skončili jsem hned na začátku soutěsky, kovové lávky jsou rozbité a nedá se jít dál. Bohužel bude trvat asi ještě několik let, než se soutěsky vrátí do původní podoby.

Večer to bohužel většina lidí zabalila a tak jsem v Českém Švýcarsku zbyl jen já, Ondra a Pali.

Belveder

Po dešti se další ráno udělala pěkná mlha. Bez světla to však nebylo ono, a tak jsem hledal spíše detaily v krajině. Postupně jsem navštívil Křížový vrch, Pastevní vrch, Růžovský vrch a skončil na vyhlídce Belveder.

Břízy v kaňonu Labe Břízy v kaňonu Labe (foceno Ondrovým Canon EF 500/4 IS)

Podzim je již na ústupu a většina listí ze stromů již opadala. Vyjímkou je kaňon Labe, kde je listí přeci jen o trochu více. Proto jsem vyrazil na vyhlídku Belveder, kde je na kaňon dobře vidět.

Břízy v kaňonu Labe Břízy v kaňonu Labe

Nyní se již těším až do Českého Švýcarska přijdou první mrazy a bude se dát fotit námraza na stromech.

08.11.2010 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Deštivý víkend v Českém Švýcarsku
  Deštivý víkend v Českém Švýcarsku

  Tento prodloužený víkend jsem strávil focením v Českém Švýcarsku. Zde je krátký report jak to tam vypadalo.

 • České Švýcarsko na podzim
  České Švýcarsko na podzim

  I letos jsem se na podzim vydal do Českého Švýcarska, abych zde zachytil krásu podzimní krajiny. Prohlédněte si fotografie z této výpravy.

 • Zima v Českosaském Švýcarsku
  Zima v Českosaském Švýcarsku

  Minulý víkend jsem byl fotit již po několikáte tuto zimu v Českém Švýcarsku. Tento kraj je v zimě stejně kouzelný jako v ostatních obdobích.

 • České Švýcarsko 2008
  České Švýcarsko 2008

  Na konci října 2008 jsem s kamarády z FotoPivo.cz podnikli pravidelný fotografický výlet do Českého Švýcarska.

Z galerieCZ EN