Krásy podzimního Broumovska

Krásy podzimního Broumovska

Minulý víkend jsem byl s kamarády z Fotopivo.cz fotografovat na Broumovsku. Na místě nás přivítaly do zlatova zbarvené stromy, které doslova zářily pod paprsky slunce. V kombinaci s ranními mlhami se jednalo o téměř dokonalé počasí, nebýt silného oparu.

Broumovská kotlinaBroumovská kotlina ze Supího vrchu

Broumovské stěny

Nejvíce času jsme strávili v Broumovských stěnách. Našli jsme zde několik nádherných míst na fotografování. Jedním z těchto míst je vrchol Hvězda, na němž stojí kaple Panny Marie Sněžné.

Na vrch snadno dojedete autem. Jen pár metrů pod vrcholem je parkoviště, na které se dostanete z obce Hlavňov. Vedle kaple můžete také navštívit turistickou chatu v alpském stylu.

Kaple Panny Marie Sněžné na vrchu HvězdaKaple Panny Marie Sněžné na vrchu Hvězda

Půl kilometru na jihovýchod od kaple se nachází vyhlídka Divadlo. Z té je vidět Kovářova rokle, nádherné skalní město, čítající desítky pískovcových věží. Rokle se nejlépe fotografuje při západu slunce, kdy jsou skály a břízy krásně nasvíceny.

Kovářova rokle z vyhlídky Divadlo

Po dalších 500 metrech naleznete vyhlídku Supí hnízdo. Z té je vidět Broumovská kotlina a na jihu Božanovský špičák. Vyhlídka je ideální na ranní focení. Velmi často je kotlina pokryta mlhou, z které vykukuje Broumovský klášter.

Vyhlídka Supí hnízdoBožanovský špičák z vyhlídky Supí hnízdo

Slavenské hřiby

Při prohlížení knížek o Broumovsku nás velmi zaujaly Slavenské skalní hřiby. Jedná se o pískovcové skalní útvary ve tvaru hřibu. Hřiby vznikly postupnou erozí rozdílných vrstev pískovce. Poblíž obce Slavný naleznete desítky těchto hřibů v různých stádiích, od jejich zrodu až po zánik.

Slavenské hřibySlavenské hřiby

Adršpašské skály

Pokud je člověk na Broumovsku, tak samozřejmě nemůže vynechat návštěvu Adršpašsko Teplických skal. Skalní město jsme jen rychle proběhli, tak abychom mohli nejvíce času věnovat zatopené pískovně.

Pískovna vyniká nádherně modro-zelenou barvou vody, v které se zrcadlí desítky bříz. Bohužel nám nepřálo počasí. Byla tak silná mlha, že nebylo skoro nic vidět. Detailní fotografování stromů s odlesky jsem tak musel nechat na příště.

Pískovna AdršpachZatopená pískovna v Adršpašských skalách

Návrat na Broumovsko

Broumovsko je nádherný kraj a doufám, že se tam brzy zase podívám. Je tam spousta zajímavých míst, která se mi ještě nepovedlo vyfotit, například vrch Ostaš, skály na Božanovském špičáku či Broumovský klášter.

23.10.2012 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Podzimní Šumava
  Podzimní Šumava

  Jako každý rok jsme i letos vyrazili s Fotopivo.cz na podzimní fotografickou výpravu. Letos jsme vyrazili na Šumavu, kde nás přivítala nádherná námraza.

 • Konec podzimu v Českém Švýcarsku
  Konec podzimu v Českém Švýcarsku

  Tento víkend jsem opět strávil v Českém Švýcarsku. I přes nepřízeň počasí se podařilo udělat pár fotek a hlavně objevit několik zajímavých lokalit.

 • České Švýcarsko na podzim
  České Švýcarsko na podzim

  I letos jsem se na podzim vydal do Českého Švýcarska, abych zde zachytil krásu podzimní krajiny. Prohlédněte si fotografie z této výpravy.

Z galerieCZ EN