Podzimní Šumava

Podzimní Šumava

Jako každý rok jsme i letos vyrazili s Fotopivo.cz na podzimní fotografickou výpravu. Oproti předchozím rokům jsme nevyrazili do Českého Švýcarska ale na Šumavu.

Na Šumavě nás přivítala teplota pod bodem mrazu, sněhový poprašek na stromech a krásně žluté břízy na mezích. Ubytovali jsme se v příjemném penzionu Korýtko ve Filipově huti se skvělou kuchyní!

Šumavské loukyŠumavské louky

Sobota

Ráno jsem nejdříve fotil louky okolo Horské Kvildy, následně jsem se přesunul na Chalupskou slať. Na slaťi mě překvapila přítomnost snad 15 fotografů, vypadalo to tam jako na Mariině vyhlídce. Moc jsem se tam tedy nezdržoval a jen si rychle udělal klasické foto.

Chalupská slaťChalupská slať

Místo toho jsem se přesunul do okolí Chalupské slatě. Jsou tam krásné louky s břízami, na kterých byla námraza. Teplota se zde pohybovala okolo -2 až -8 stupňů.

Před obědem jsem vyrazil fotit na říčku Vydru, fotil jsem mezi Modravou a Antýglem.

Svatobor

Po obědě jsem vyrazil k Sušici, kluci zde objevili pěkný kostelík sv. Andělů Strážných. Kostelík stojí na vrchu Stráži, kde krásně ční nad Sušicí. Ideálním místem pro jeho fotografování je protější vrch Svatobor.

Vrch kopce je sice zalesněn, je tam ale rozhledna a jedna holá stráň. Ze stráně je právě vidět na Sušici a kostel. Bohužel byl opar, takže to nebylo na velké focení.

SvatoborVýhled ze Svatoboru

Neděle

Ráno jsem fotil louky s námrazou okolo Kvildy. Celá krajina se nádherně třpytila, jak námrazu osvětlovaly první paprsky slunce. Před cestou zpět jsem se ještě stavil v místní vyhlášené pekárně. Pak už jsem vyrazil domů.

KvildaPohled na Kvildu

Na Šumavě bylo krásně, ale z pohledu fotografa mám radši focení v Českém Švýcarsku či na jižní Moravě.

25.10.2011 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Extrémní zima v Českém Středohoří
  Extrémní zima v Českém Středohoří

  Dnešní den jsem strávil focením v Českém Středohoří. Díky extrémním mrazům jsme mohli obdivovat a fotit překrásné námrazy na všech stromech.

 • Konec podzimu v Českém Švýcarsku
  Konec podzimu v Českém Švýcarsku

  Tento víkend jsem opět strávil v Českém Švýcarsku. I přes nepřízeň počasí se podařilo udělat pár fotek a hlavně objevit několik zajímavých lokalit.

 • České Švýcarsko na podzim
  České Švýcarsko na podzim

  I letos jsem se na podzim vydal do Českého Švýcarska, abych zde zachytil krásu podzimní krajiny. Prohlédněte si fotografie z této výpravy.

 • Zima v Českosaském Švýcarsku
  Zima v Českosaském Švýcarsku

  Minulý víkend jsem byl fotit již po několikáte tuto zimu v Českém Švýcarsku. Tento kraj je v zimě stejně kouzelný jako v ostatních obdobích.

Z galerieCZ EN