https://www.traditionrolex.com/43

Výstava Ruud van Empel v Leica Galerii - Fotograf | Jiří Šebek

Výstava Ruud van Empel

O víkendu jsem navštívil Leica gallery, kde nyní probíhá výstava nizozemského fotografa Ruud van Empel. (Skloňování jména zde vynechám)

Ruud van Empel

Již dříve jsem viděl upoutávky na tuto výstavu, v různých časopisech, plakátech atd. Barevné koláže mi moc neříkají, takže jsem se na výstavu zrovna nehrnul. Skutečnost však velmi předčila mé očekávání.

Zpracování fotografií

Fotografie (jestli se tomu tak dá říkat :o)) mě velmi uchvátily. Nejen samotným obsahem, ale i provedením. Fotografie jsou zhotoveny pomocí speciální technologie Diasec.

Fotografie jsou překryty speciální laminací. Tato laminace způsobí, že fotografie působí velmi prostorově a kontrastně. Fotografie přímo září do okolí. Toto zvláště vynikne u fotografií Ruud van Empel, které jsou specifické svou barevností.


Ruud van Empel

Obsah fotografií

Každopádně zpět k obsahu fotografií. Jedná se o digitální koláže, které vynikají dokonalým zpracováním. Autor umísťuje děti do krajin snů a fantazie. Vytváří tak magické scenérie, kde jsou děti obklopeny stromy, listy či zvířaty.

Fotografie by se určitě daly označit jako kýč, rozhodně však mají velký náboj a něco z nich vyzařuje. Na mě fotografie velmi zapůsobily.

Tuto výstavu mohu jednoznačně doporučit. Je možné, že se vám práce Ruud van Empel líbit nebudou. Určitě Vás ale nenechají chladnými a zanechají ve Vás nějaký dojem.


Informace o výstavě

Výstavu je možno vidět v Leica galerii do 18.4.
Galerie má otevřeno denně od 11 do 21 hodin.

24.03.2009 | Výstavy

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

Z galerieCZ EN

https://www.traditionrolex.com/43