Toskánsko v létě

Toskánsko v létě

Začátkem července jsem podnikl s kamarády z Fotopivo.cz fotovýpravu do Toskánska. Oproti loňsku, kdy jsme navštívili Toskánsko na jaře, jsme letos zvolili letní termín.

Toskánské léto

Rozdíl v krajině oproti jaru byl znát na první pohled. Krajina byla celkově laděná do žluto-hnědých barev. Zelená barva, kterou oplývá jaro vymizela.

Toskánsko v létě Toskánsko v létě

Světlo bylo mnohem ostrější, takže se dalo fotit jen ráno a večer. To byla výrazná změna oproti jaru, kdy se nám podařilo zachytit několik dobrých fotografií i během dne.

V tomto čase byla také již většina polí posečena.  Krajina byla celkově velmi vyprahlá a bez kontrastu.

I přes tyto drobná negativa hodnotím výpravu jako velmi pozitivní a doufám, že se Vám fotografie budou líbit.

Val d´Orcia, Toskánsko Val d´Orcia, Toskánsko

Fotografické lokality

Stejně jako loni jsme fotografovali hlavně v údolí Val d´Orcia. Pro svou ideální polohu nám jako základna sloužilo městečko San Quirico d´Orcia.

Kromě nám již známých lokalit jsme navštívili i nová místa. Objevovali jsme krajinu okolo Sieny, či procházeli historická centra některých měst.

Plánujete-li navštívit Toskánsko

vzdálenost z Prahy: 1 100 Km
doba cesty cca. 12 hodin
cena ubytování: 30 - 50 EUR / osoba / noc
ceny bežného jídla v restauracích: 4 - 10 EUR
navštívené lokality: Val d´Orcia, La Foce, Monticchiello, Pienza, Ville di Corsano, Boschetto dei Cipressi, San Quirico d´Orcia

Pienza Pienza

Závěr

Toskánsko je nádnerná krajina, která Vás okouzlí v jakémkoliv ročním období. Pokud jste však v Toskánsku ještě nebyli, tak ho doporučuji navštívit na jaře. V tomto období je Toskánsko nejzajímavější.

Další fotografie

Zde naleznete další fotografie z Toskánska

Související články o Toskánsku

08.07.2009 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Krásy podzimního Broumovska
  Krásy podzimního Broumovska

  Minulý víkend jsem byl s kamarády z Fotopivo.cz fotografovat na Broumovsku. Na místě nás přivítaly do zlatova zbarvené stromy, které doslova zářily pod paprsky slunce. V kombinaci s ranními mlhami se jednalo o téměř dokonalé počasí, nebýt oparu.

 • Jižní Morava aneb české Toskánsko
  Jižní Morava aneb české Toskánsko

  Tento víkend jsem strávil focením na jižní Moravě. Zdejší krajina mě uchvátila a v mnohém směru mi připomínala Toskánsko.

 • Toskánsko - fotografická výprava
  Toskánsko - fotografická výprava

  Začátkem května 2008 jsem byl spolu s kamarády z Fotopivo.cz v Toskánsku. Cílem naší cesty bylo fotografování tohoto malebného kraje.

Z galerieCZ EN