Jak bylo na workshopu architektury

Jak bylo na workshopu architektury

Včera proběhl další workshop architektury pod mým vedením. Počasí se nám vydařilo, bouřka se nekonala a my si vyzkoušeli různé techniky fotografování.

Trocha teorie

Jako již pravidelně, workshop začal teoretickou částí. Každý z účastníků dostal mou příručku s praktickými ukázkami a tipy. Přes 1 hodinu jsme probírali jednotlivá úskalí fotografie architektury.

Následně jsme se přesunuli na první lokalitu, jíž byl pražský Strahov. Zde jsme zkoušeli fotit v protisvětle strahovský stadion a chladící věže od strahovského tunelu.

Experimentujeme

Další část workshopu pokračovala na Barrandově a místních zastávkách MHD. Nejdříve jsme hledali zajímavé detaily.

Zdejší stanice jsou ideální na fotografování detailů i díky své barevnosti.

Poté jsme zkoušeli různé experimenty, zoomování při expozici, pannig či rozmázlé tramvaje v pohybu. S experimentováním jsme pak pokračovali i v metru na Andělu.

Mrakodrapy na Pankráci

Poslední část workshopu proběhla na Pankráci. Zkoušeli jsme se zachytit mětskou krajinu a také výškové budovy komplexu BB centra. Hodně času jsme strávili hlavně u budovy Filadelfia, která se zde objevila teprve nedávno.

22.05.2011 | Ostatní

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Fotografujeme interiér
  Fotografujeme interiér

  Tímto článkem otevírám seriál o fotografování architektury. Nejdříve se podíváme na fotografování interiéru. Poradím Vám na co si dát pozor a čím dojem z fotografie umocnit.

 • Sbíhání linií u fotografií architektury
  Sbíhání linií u fotografií architektury

  V druhém článku o fotografování architektury se podíváme na sbíhání linií. Jedná se o častý nešvar, který kazí výsledný dojem z fotografie.

 • Canon TS-E 24 vs. Canon TS-E 24 II
  Canon TS-E 24 vs. Canon TS-E 24 II

  Na několik dní jsem měl zapůjčen objektiv Canon TS-E 24 / 3.5 L II. Nyní Vám přináším jeho srovnání s předchozí verzí, kterou již pár let používám.

 • Co byste v Praze nehledali?
  Co byste v Praze nehledali?

  Jsou místa a stavby, které bychom asi v Praze nehledali. Jednou z takových staveb je pravoslavný kostel na Petříně.

Z galerieCZ EN