Zasněžené České Středohoří

Zasněžené České Středohoří

Zima je mé fotograficky nejoblíbenější období. Sníh zakryje krajinu,  schová všechny nečistoty a nežádoucí prvky na fotografii. Případná námraza krásu krajiny ještě umocní.

V prosinci jsem několikrát vyrazil fotit do Českého Středohoří. Bylo důležité sledovat předpověď počasí a zvolit dny, které byly opravdu mrazivé.

Cesta

Stromořadí v Českém Středohoří

Ne vždy byla ve Středohoří námraza, i bez ní se mi ale podařilo vytvořit několik fotografií, s kterými jsem spokojen.

Komín

Samotář ve Středohoří

Krajina Českého Středohoří

Krajina Českého Středohoří je skvělá na focení solitérů. Můžete zde najít velké pláně, na kterých není problém najít si ten svůj strom.

Fotograf, který sem míří, ale musí počítat s hledáním ideálních míst. Já osobně najezdil ve Středohoří stovky kilometrů při hledání ideálních solitérů, výhledů na Hazmburk atd.

Strom v ohni

Strom v ohni

Buďte trpěliví!

Často se Vám stane, že ideální místo nejdříve nenajde. Nevzdávejte to, a vraťte se na stejná místa za jiných podmínek. Krajina vypadá za každého počasí jinak. Byla místa, která jsem projel několikrát bez povšimnutí. Když jsem tam přijel třeba v zimě, tak krajina vypadala úplně jinak a pořídil jsem tam skvělé fotky.

Většinu fotek jsem zatím udělal v okolí Libochovic a Třebenic. Nyní je mým cílem prozkoumat krajinu více na sever k Bílině či Teplicím.

03.01.2011 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Extrémní zima v Českém Středohoří
  Extrémní zima v Českém Středohoří

  Dnešní den jsem strávil focením v Českém Středohoří. Díky extrémním mrazům jsme mohli obdivovat a fotit překrásné námrazy na všech stromech.

 • Jižní Morava aneb české Toskánsko
  Jižní Morava aneb české Toskánsko

  Tento víkend jsem strávil focením na jižní Moravě. Zdejší krajina mě uchvátila a v mnohém směru mi připomínala Toskánsko.

 • Zima v Českosaském Švýcarsku
  Zima v Českosaském Švýcarsku

  Minulý víkend jsem byl fotit již po několikáte tuto zimu v Českém Švýcarsku. Tento kraj je v zimě stejně kouzelný jako v ostatních obdobích.

 • Mariina skála (vyhlídka)
  Mariina skála (vyhlídka)

  Druhým tipem na zajímavá fotografická místa v České Švýcarsku je Mariina skála. Na vrchu skály je vyhlídka spolu s dřevěnou boudou. Proto se tomuto místu občas také říká Mariina vyhlídka.

Z galerieCZ EN