Tip na výlet - výletní restaurace Zastávka Nižbor

Tip na výlet - výletní restaurace Zastávka Nižbor

Na koupání už to letos nevypadá, počasí naopak přímo vybízí k výletům. Nevíte kam? Rád bych se s vámi prostřednictvím několika obrázků podělil o inspiraci.

Měl jsem tu čest, že jsem mohl fotografovat jedno speciální místo s neopakovatelnou atmosférou - Zastávku Nižbor. Kousek od Berouna vznikla tato výletní restaurace z bývalé nádražní budovy.

Zastávka NižborNa zastávce uvidíte vagóny, návěstidlo, posedíte na peróně...

Chátrající dřevěný železniční sklad z roku 1876 se rozhodl zachránit a zrekonstruovat herec Tomáš Hanák. Přesto, že dnes zastávka slouží jako restaurace, podařilo se zde zachovat osobitou atmosféru díky použití původního železničního vybavení a materiálu. Zážitek umocňuje krásný výhled na zámek Nižbor na jedné straně a na projíždějící motoráky na straně druhé.

Zámek NižborPohled na zámek Nižbor

Snaha majitele zachovat co nejvíce z původního místa se, myslím, povedla. Nejvíce to ocení milovnící železnice. Pivo si vychutnejte na peróně, posedět můžete na dřevěné lavici ve starém vagonovém kupé a toalety najdete přímo ve vagónu. Železniční tématika je všudy přítomná.

Interiér zastávky NižborUnikátní interiér zastávky tvoří lavice ze starých vagonů, nádražní vybavení, železniční váha...

Nečekejte ale skanzen nebo muzeum. Hospoda žije tak, jak hospoda žít má. Zejména o víkendech ale může klidnou atmosféru narušovat nával vodáků či turistů, kteří sem míři nejen za krásou místa, ale také se podívat na pana majitele. Chcete-li si opravdu vychutnat nostalgii a útulnost staré železnice, vyražte sem raději ve všední den.

Perón zastávky NižborVenkovní posezení na peróně Zastávky Nižbor

Na každém koutu zastávky je vidět, že si dal majitel na rekonstrukci záležet a sám se na ní podílel. Díky šetrným a vkusným zásahům vzniklo kouzelné místo, kde na vlastní kůži pocítíte to, čemu se říká genius loci. Jedinečnou proměnu Zastávky Nižbor ocenila i Obec architektů ČR.

Pokud bude mít cestu kolem, určitě se na Zastávce Nižbor zastavte.
Více informací naleznete přímo na stránkách zastávky.

27.08.2014 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Krásy podzimního Broumovska
  Krásy podzimního Broumovska

  Minulý víkend jsem byl s kamarády z Fotopivo.cz fotografovat na Broumovsku. Na místě nás přivítaly do zlatova zbarvené stromy, které doslova zářily pod paprsky slunce. V kombinaci s ranními mlhami se jednalo o téměř dokonalé počasí, nebýt oparu.

 • Jižní Morava podruhé
  Jižní Morava podruhé

  Tento víkend jsem opět vyrazil fotit na jižní Moravu. Zdejší krajina je velmi fotogenická. Zvláště nyní na jaře je k vidění spousta pěkných míst.

 • Kamenice a Dolský mlýn
  Kamenice a Dolský mlýn

  Je zde další díl fotoprůvodce Českým a Saským Švýcarskem. Tentokráte si představíme říčku Kamenici a okolí Dolského mlýna.

Z galerieCZ EN