Extrémní zima v Českém Středohoří

Extrémní zima v Českém Středohoří

Dnešek jsem strávil focením v Českém Středohoří spolu s Ondrou Prosickým. Předpověď počasí slibovala jasno a velké mrazy. Doufali jsme v námrazu nasvětlenou ranními paprsky. Vyrazili jsme tedy okolo 6 hodiny, abychom byli na místě ještě před východem.

Kaplička v Českém Středohoří

V Českém Středohoří nás přivítala teplota -20°C a exkluzivní námraza, jaká se jen tak nevidí. Místo jasné oblohy nás bohužel celý den provázela nízká oblačnost. Pouze chvílemi slunce prokouklo skrz mraky.

Silnice ve Středohoří

Teplota se celý den pohybovala v rozmezí -15°C až -20°C. Tomu jsme museli přizpůsobit styl focení, jelikož na dlouhé pobyty venku to nebylo. Pravidelně jsme tak střídali focení a zahřívání v autě.

Stromy s námrazou

Místy ani topení v autě nestíhalo a okna auta pokrývala námraza. Opatrní jsme museli být i na fotografickou techniku, na které se také dělala vrstva námrazy. Po návratu bylo potřeba fotoaparát nechat pomalu aklimatizovat, tak aby uvnitř nezkondenzovala voda.

Aleje ve Středohoří

I přes extrémní podmínky jsem si focení nesmírně užil, a už se těším až zas vyrazím fotit českou krajinu pokrytou sněhem.

04.12.2010 | Foto výlety

Líbil se Vám tento článek?


Mohlo by Vás zajímat

 • Konec podzimu v Českém Švýcarsku
  Konec podzimu v Českém Švýcarsku

  Tento víkend jsem opět strávil v Českém Švýcarsku. I přes nepřízeň počasí se podařilo udělat pár fotek a hlavně objevit několik zajímavých lokalit.

 • Deštivý víkend v Českém Švýcarsku
  Deštivý víkend v Českém Švýcarsku

  Tento prodloužený víkend jsem strávil focením v Českém Švýcarsku. Zde je krátký report jak to tam vypadalo.

 • Jižní Morava podruhé
  Jižní Morava podruhé

  Tento víkend jsem opět vyrazil fotit na jižní Moravu. Zdejší krajina je velmi fotogenická. Zvláště nyní na jaře je k vidění spousta pěkných míst.

 • Zima v Českosaském Švýcarsku
  Zima v Českosaském Švýcarsku

  Minulý víkend jsem byl fotit již po několikáte tuto zimu v Českém Švýcarsku. Tento kraj je v zimě stejně kouzelný jako v ostatních obdobích.

Z galerieCZ EN